Alfa romeo Fiat professional Fiat

Fiat Professional oceněn jako Výrobce lehkých užitkových vozidel roku

Fiat Professional byl v anketě GreenFleet Awards 2013 oceněn jako Výrobce lehkých užitkových vozidel roku

Značka Fiat Professional získala tuto prestižní cenu za své úsilí ve snižování emisí CO2 a zlepšování spotřeby paliva již druhý rok po sobě.

Uznání si zasloužili také inovativní systémy eco:Drive Professional a eco:Drive Fleet, a to především za svůj významný a konkrétní příspěvek kcelkové účinnosti užitkových vozidel.

Již podruhé za sebou byla značka Fiat Professional jmenována Výrobcem lehkých užitkových vozidel roku v anketě GreenFleet Awards 2013. Stalo se tak během slavnostního ceremoniálu v Emirates Stadium v Londýně. Tato prestižní cena se uděluje výrobcům za jejich snahu o snižování emisí CO2 a spotřeby paliva u lehkých užitkových vozidel.

Současná modelová nabídka Fiatu Professional nabízí řadu technologií, které vedou k zvýšení účinnosti vozidel. Jmenovat můžeme například systém Start&Stop, který dočasně vypíná motor, když vozidlo stojí, nebo technologii Traction+, která zlepšuje trakci vozidla na povrchu s horší přilnavostí, a to bez nutnosti pohonu 4×4. Obě technologie v kombinaci s novými vznětovými motory MultiJet II zaručují profesionálům optimální úroveň spotřeby paliva a emisí.

Uznání si zasloužily také další dvě inovace značky Fiat Professional, a sice eco:Drive Professional a eco:Drive Fleet za svůj přínos řidičům ve smyslu dosažení maximální účinnosti. Obě řešení představují další vývojovou fázi aplikace eco:Drive, kterou Fiat vyvinul v roce 2009. Tato aplikace analyzuje data o jízdním stylu vozidla a následně řidiči předkládá konkrétní rady, jak řízení zlepšit. Jedná se o jakéhosi digitálního učitele, který v případě správného a důsledného používání vede ke snížení spotřeby paliva až o 16 %.

Aplikace eco:Drive Fleet umožňuje manažerům vozových parků sledovat údaje vozidel prostřednictvím on-line panelu, databázi provozních nákladů, která se automaticky aktualizuje, i ujeté kilometry pro dodržení servisních intervalů. Aplikace eco:Drive Professional je ještě důmyslnější. Profesionálním řidičům totiž dovoluje do systému zadat specifické parametry vozidla, jakými jsou převážená hmotnost nebo čelní plocha vozu. Software dovoluje klientům analyzovat dopad zatížení na účinnost vozidla a získat odborné rady pro dosažení co nejmenší spotřeby paliva.

Je důležité si uvědomit, že chování řidiče významně přispívá ke snížení emisí v celé společnosti. Navíc má značný dopad na provozní náklady provozovatele, a to zejména díky snížení výdajů na pohonné hmoty a údržbu.